Radio Białystok | Wiadomości | Klaster Obróbki Metali chce zmienić nazwę i logo organizacji
Ma to być symbol rozwoju tej organizacji i dostosowanie do obecnej rzeczywistości.
Wywodzący się z województwa podlaskiego Klaster Obróbki Metali chce zmienić nazwę i logo. Jeszcze nie wiadomo na jakie, ponieważ klaster ogłosił w tej sprawie otwarty konkurs.
Każdy może przesłać swoją propozycję.
Mamy nadzieję na wiele ciekawych pomysłów. Jeżeli ktoś nie ma zdolności graficznych może przysłać samą nazwę. Jesteśmy sobie też w stanie wyobrazić kombinację logotypu i nowej nazwy - mówi prezes Klastra Obróbki Metali Sebastian Rynkiewicz.
Sebastian Rynkiewicz podkreśla, że obecna nazwa klastra nie oddaje już w pełni zakresu jego działalności.
Nasze firmy i nowe, które do nas przystępują, mocno weszły w takie obszary jak robotyka, automatyka, przemysł 4.0. Dlatego postanowiliśmy poszukać nowej nazwy, która bazuje na wartościach wypracowanych przez nas przez lata: otwartość, zaufanie, innowacyjne elementy związane z finansowaniem ze strony firm i sektora publicznego - tłumaczy Sebastian Rynkiewicz.
Konkurs na nową nazwę i logo Klastra Obróbki Metali trwa do 22 stycznia. Nagroda to 2 tys. zł.
Zgłoszenia można przesyłać przez stronę survio.com.
W czasie, gdy niektóre firmy przez pandemię mają problem z utrzymaniem się na rynku, są też takie, które potrzebują pracowników, by nadążyć z produkcją.
Nauczyliśmy się pracować zdalnie i radzić sobie z pandemią, a podlaskie firmy skutecznie konkurują z przedsiębiorstwami z Europy Zachodniej - uważa prezes Klastra Obróbki Metali Sebastian Rynkiewicz.
Podlaskie firmy tworzące Klaster Obróbki Metali wspierają placówki służby zdrowia. Robią dla nich przyłbice i pudełka do bezpieczniejszej intubacji.
Przedsiębiorstwa zrzeszone w Klastrze Obróbki Metali ponownie porozumiały się ze Branżową Szkołą Pierwszego Stopnia nr 10 w Białymstoku. Wspólnie zorganizują nowe kierunki nauki, a także płatne praktyki.
Zrzesza prawie 450 firm, działa na rynku już od 10 lat. Klaster Budowlany podczas gali w Zespole Szkół Rolniczych w Białymstoku świętował jubileusz.
Spróbują stworzyć nowoczesny materiał konstrukcyjny na bazie kompozytu o osnowie metalicznej i glonów. Naukowcy z Politechniki Białostockiej wraz z Klastrem Obróbki Metali pozyskali grant na międzynarodowy projekt badawczo-rozwojowy.
Klaster Obróbki Metali zajął drugie miejsce w ogólnopolskim projekcie badawczym „Benchmarking klastrów w Polsce - edycja 2018”.
Klaster Obróbki Metali będzie współpracował z białoruską Wolną Strefą Ekonomiczną (WSE) "Grodnoinvest". Podpisane w środę (03.10) porozumienie ma dać możliwość, m.in. kształcenia i wymiany kadr, inwestowania polskich firm na Białorusi, a w przyszłości także tworzenia wspólnych produktów.
Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego w Białymstoku będzie pomagać Klastrowi Obróbki Metali w szukaniu partnerów do współpracy za granicą oraz nowych rynków zbytu. We wtorek (16.01) w Białymstoku podpisano umowę w tej sprawie.