Radio Białystok | Wiadomości | Mieszkańcy Łomży i okolic skarżą się na brak dostępu do szpitala wojewódzkiego
Najpierw było przerażenie i bunt, potem łagodna rezygnacja, teraz pojawiają się argumenty. W Łomży i powiecie łomżyńskim nie ustają próby przywrócenia dostępu do powszechnej opieki medycznej.
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Szpital Wojewódzki w Łomży w połowie marca przekształcony został w jednoimienny szpital zakaźny i przeznaczony wyłącznie dla chorych zarażonych koronawirusem.
Ponad 100 tys. mieszkańców Łomży i powiatu łomżyńskiego, dla których był to jedyny szpital, miało w razie potrzeby korzystać z placówek w sąsiednich powiatach lub stolicy województwa. Jednak skutki tej decyzji i tak odczuwają niemal codziennie. O jednym z takich przypadków poinformowała Polskie Radio Białystok nasza Słuchaczka z gminy Jedwabne.
Politycy, samorządowcy i społecznicy chcą, by szpital wojewódzki w Łomży, zajmował się nie tylko pacjentami z koronawirusem. W internecie pojawiły się także wzory petycji w tej sprawie do ministra zdrowia i władz województwa podlaskiego.
Organizatorzy akcji zbierania podpisów zachęcają mieszkańców regionu do samodzielnego ich wydrukowania i wypełnienia. Miejsca odbioru podpisanych dokumentów mają być wyznaczone w przyszłym tygodniu.
Podlaskie firmy tworzące Klaster Obróbki Metali wspierają placówki służby zdrowia. Robią dla nich przyłbice i pudełka do bezpieczniejszej intubacji.
Podlaski sanepid potwierdził szósty przypadek zgonu z powodu zachorowania na wirusa COVID-19 w województwie podlaskim. Zmarły to 63-latek z Siemiatycz.
Działające w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży laboratorium analityczne wznawia swoją pracę od poniedziałku (04.05).
W czterech miejscach w Podlaskiem osoby z podejrzeniem zakażenia koronawirusem lub chore na Covid-19 mogą skorzystać z pomocy stomatologa. Przyjmą je dwa gabinety w Białymstoku i Suchowoli oraz dentobus, który naprzemiennie stacjonuje przy jednoimiennych szpitalach zakaźnych w Łomży i Białymstoku.
Odkąd w połowie marca Szpital Wojewódzki przekształcony został w jednoimienny szpital zakaźny, ponad 110 tys. mieszkańców miasta i powiatu zostało pozbawione opieki medycznej - napisał starosta w piśmie do wojewody podlaskiego.
Ponad 11 milionów złotych na walkę z COVID-19 dostał dodatkowo Podlaski NFZ z budżetu państwa.
Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku i Szpital Wojewódzki w Łomży otrzymają wsparcie finansowe od Grupy Warta.