Radio Białystok | Wiadomości | Choroscy radni przyjęli jednogłośnie projekt przyszłorocznego budżetu miasta
Dochody na poziomie blisko 70,5 mln zł i o niemal 5 mln większe wydatki. Tak przedstawia się przyszłoroczny budżet Choroszczy.
Miejscy radni przyjęli jego projekt podczas wtorkowej (22.12) sesji. Jak mówi burmistrza Choroszczy Robert Wardziński, pomimo pandemii jest to budżet solidny.
Myślę, że ten budżet jest bezpieczny, stabilny, także nie ma dla niego żadnego zagrożenia. Także pojawiły się inwestycje czy to kanalizacyjne, wodociągowe czy to drogowe, i wszystkie, które tutaj zostały wpisane, będą realizowane przy wsparciu z funduszy zewnętrznych
- dodaje burmistrz.
Jako przykład takiej wspólnej inwestycji gminy i powiatu przy wsparciu z Funduszu Dróg Samorządowych, Robert Wardziński podaje przebudowę drogi Porosły-Krupniki.
To jedna z kluczowych dróg, łącząca nowowybudowany węzeł z Szosą Kruszewską. Powstanie bardzo duże rondo. Także mam nadzieję, że ta droga kiedy zostanie wybudowana, stanie się taką naszą mini obwodnicą. Nasz wkład własny razem z powiatem pięćdziesięcioprocentowy do tej drogi wkładamy. Pomimo ciężkiego roku, w tym roku także będzie dużo się działo. Jeśli będziemy mogli ubiegać się o finansowanie dodatkowych inwestycji, wtedy będziemy wspólnie podejmować decyzje co do ich realizacji
- dodaje Robert Wardziński.
Jest to także najdroższa inwestycja, ma kosztować blisko 8,5 mln zł.
Projekt budżetu przyjęto jednogłośnie, głosowało 11 radnych. Deficyt Choroszczy w przyszłym roku ma wynieść prawie 5 milionów złotych. Ma być pokryty przychodami z planowanego do zaciągnięcia kredytu (2,2 mln zł) oraz z wolnych środków.
Ciepłe ubrania, koce, czy własnoręcznie uszyte maseczki trafiły do podopiecznych noclegowni przy ul. Grunwaldzkiej w Białymstoku. To dar od seniorów z Choroszczy.
Dokładnie w środę (25.11) mija 90 lat od powstania Szpitala Psychiatrycznego w Choroszczy. Oficjalne uroczystości zostały odwołane ze względu na pandemię koronawirusa, jednak szpital nie zrezygnował z upamiętnienia rocznicy.
Władze gminy Choroszcz wspomagają swoich najbardziej potrzebujących mieszkańców dostarczając im darmowy opał. Drewno pochodzi z wycinek prowadzonych podczas drogowych inwestycji.
W trzy godziny rozeszło się pół tysiąca doniczek z chryzantemami, które samorządowcy z gminy Choroszcz nieodpłatnie udostępnili mieszkańcom.
Ostatni remont zewnętrznej części tego budynku był w latach 80. ubiegłego wieku, stąd decyzja o odnowieniu elewacji.