Radio Białystok | Wiadomości | Uzależnienia od e-czynności wśród młodzieży
Już przed pandemią dzieci nie rozstawały się ze swoimi smartfonami i komputerami, teraz prawie cały czas funkcjonują w sieci.
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Lekcje - w Internecie, spotkania z kolegami - najbezpieczniej online, czas wolny - przed komputerem - tak od kilku miesięcy wygląda życie najmłodszych. Tylko nieliczne wróciły do szkół.
Taka sytuacja może niepokoić rodziców, zwłaszcza że już przed pandemią koronawirusa młodzi ludzie nie odklejali się od swoich smartfonów i komputerów.
Czy pandemia koronawirusa utopiła nas w sieci?
Może ułatwią to zbliżające się wakacje, kiedy nie trzeba będzie już spędzać wielu godzin przy komputerach podczas lekcji online...
To pierwsza w historii uczelni taka rekrutacja. Tegoroczne egzaminy wstępne do Akademii Teatralnej w Białymstoku odbędą się online.
Czy pandemia zabrała nam czas, czy nam go dała? Jak zmieniał i zmienia się nasz stosunek do uczestnictwa w kulturze w domowej kwarantannie?
Usłyszymy klasykę polskiej muzyki oraz jej najnowsze osiągnięcia z wykorzystaniem nowinek technologicznych, a wszystko to nad jeziorem Wigry.
Po ponad dwóch miesiącach przerwy uczniowie najmłodszych klas od poniedziałku (25.05) mogą wracać do szkół. Decyzja należy do rodziców, bo nie jest to obowiązek, a możliwość.
Ponad 85 proc. białostockich nauczycieli prowadzi lekcje przez wideokonferencje, ale tylko niecałe 30 proc. uczniów oceniło naukę zdalną w swojej szkole jako "świetną". Tak wynika z "Raportu o nauce zdalnej w podstawówkach i szkołach ponadpodstawowych".
Praca - w internecie. Szkoła - zdalnie. Spotkanie z przyjaciółmi - najbezpieczniej online. Rozrywka - przed komputerem. Tak wygląda nasze życie w ostatnich tygodniach.