Radio Białystok | Wiadomości | Trzy miasta w Podlaskiem mają szansę na tytuł "Rowerowej Stolicy Polski"
Do rywalizacji w drugiej edycji z 27 miastami z całego kraju zgłosiły się: Białystok, Łomża i Suwałki.
Główna edycja - w związku z pandemią - została przesunięta na wrzesień, ale w poniedziałek (1.06) rozpoczyna się tzw. trening, podczas którego można już zbierać kilometry dla wybranego miasta.
Celem akcji jest przede wszystkim propagowanie aktywnego wypoczynku i promocja turystyki rowerowej, jako alternatywnego środka transportu.
Mieszkańcy, którzy pobiorą aplikację, jeżdżąc na rowerze nakręcają kilometry dla swojego miasta. Szczegóły są na stronie internetowej rowerowastolicapolski.pl.
W pierwszej edycji tej akcji białostoczanin został najlepszym rowerzystą w kraju, ale tytuł "Rowerowej Stolicy Polski" zdobyła Nowa Sól.
To już pewne - powstanie ścieżka pieszo-rowerowa z Siemiatycz do Czartajewa. Białostocki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ogłosił właśnie przetarg na jej zaprojektowanie i budowę.
W dwóch gminach BiKeR-y nadal będą, jedna na razie z nich rezygnuje. Trwają przygotowania do uruchomienia nowego sezonu systemu rowerów miejskich. Z powodu epidemii jest już opóźnienie i ona ma też wpływ na decyzję władz Supraśla.
Były piłkarz Jagiellonii Białystok Mariusz Gogol postanowił objechać na rowerze Morze Bałtyckie i zwiedzić przy tym 10 krajów. Wyprawa miała rozpocząć się 15 maja, ale z wiadomych powodów trzeba ją było przełożyć.
Ta informacja zaskoczyła nie tylko wielu miłośników rowerów, czekających na powrót BiKeR-ów do Białegostoku, ale też władze miasta.
W planach była większa liczba stacji i rowerów, ale na razie nie uda się z tego zrealizować. A chodzi o system rowerów miejskich w Białymstoku.