Radio Białystok | Wiadomości | Ósmoklasiści i próbny egzamin w domowych warunkach

Ósmoklasiści i próbny egzamin w domowych warunkach

autor: Michał Buraczewski

30.03.2020, 08:11, akt. 08:21

Czas narodowej kwarantanny to dla wszystkich sprawdzian z odpowiedzialności. W poniedziałek (30.03) uczniów ostatnich klas szkół podstawowych dodatkowo czeka test wiedzy, umiejętności oraz samodyscypliny.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com


0:00
0:00
Ósmoklasiści i próbny egzamin w domowych warunkach - relacja Michała Buraczewskiego | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

W poniedziałek (30.03) każdy ósmoklasista będzie mógł spróbować swoich sił podczas egzaminu próbnego. Około 9:00 rano na stronach Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i okręgowych komisji zostaną opublikowane arkusze z języka polskiego, w kolejnych dniach - z matematyki i języków obcych.

W związku z epidemią koronawirusa od 12 marca do 10 kwietnia zajęcia stacjonarne w szkołach i przedszkolach są zawieszone. Od środy (25.03) szkoły mają obowiązek nauczania na odległość.

Jak informował wcześniej resort edukacji, przeprowadzenie próbnego egzaminu ósmoklasisty jest dobrowolne. Uczniowie będą podchodzić do niego w swoich domach.

CKE zaleca, by szkoły, które zdecydowały się na udział w próbnym egzaminie, przekazały uczniom informację o terminie i sposobie jego przeprowadzenia. Uczniowie po pobraniu materiałów ze strony CKE lub wybranej Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej powinni rozwiązać zadania w domu w takim czasie, jaki jest przeznaczony na wykonanie zadań na egzaminie, zapisując swoje rozwiązania w ustalonej przez szkołę lub nauczyciela formie, np. w pliku w edytorze tekstów, na wydruku (jeśli uczeń ma możliwość wydrukowania arkuszu), korzystając z karty odpowiedzi, która będzie zamieszczona na stronie razem z arkuszem (plik edytowalny, w którym odpowiedzi będzie można zapisać komputerowo albo odręcznie) lub na zwykłej kartce papieru, numerując kolejno rozwiązywane zadania.

Jednocześnie CKE radzi, by w przypadku, gdy uczeń nie ma w domu dostępu do internetu, przekazać mu arkusze w formie wydruków lub przygotować wydruki do odbioru w szkole.

Po rozwiązaniu zadań uczniowie powinni je przesłać do nauczycieli (np. e-mailem w formie uzupełnionych plików lub zdjęć poszczególnych kartek rozwiązań), którzy – korzystając ze szczegółowych zasad oceniania rozwiązań zadań – będą mogli te odpowiedzi sprawdzić i ocenić oraz przekazać uczniom informację zwrotną, np. w postaci krótkiego komentarza w e-mailu, podczas spotkania on-line (indywidualnego albo z grupą) albo w postaci komentarzy w pliku (w przypadku, jeśli uczeń przesłał odpowiedzi w pliku edytowalnym).


źródło: PAP | red: rbon

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Jak chronić zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży

29.03.2020, 19:39

Rządowy portal www.gov.pl przygotował poradnik dla rodziców o tym, jak tłumaczyć dzieciom i młodzieży obecną sytuację.


Dodatkowe 14 dni zasiłku opiekuńczego rodzicom dzieci do 8 roku życia

28.03.2020, 20:47

Będzie przysługiwać dodatkowe 14 dni zasiłku opiekuńczego dla rodziców dzieci do 8. roku życia z powodu zamknięcia szkoły, przedszkola czy żłobka z powodu epidemii koronawirusa – informuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.


Domowa edukacja w czasie pandemii

28.03.2020, 16:20

Nasze dzieci uczą się w domach - w czasie pandemii koronawirusa domowa edukacja nie jest już wyborem, a koniecznością.


Zdalne nauczanie w praktyce

27.03.2020, 12:13

Edukacja przeniosła się do internetu. Szkoły w trakcie kwarantanny społecznej uruchomiły zdalne nauczanie. W audycji nasi goście opowiadają, jak to wygląda w praktyce i jakie wnioski płyną z tego doświadczenia na przyszłość.





ZNAJDŹ NAS


















źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok