Radio Białystok | Wiadomości | Za odstawienie dziecięcego BiKeRka na niewłaściwej stacji – blokada konta
Choć cieszą się popularnością, nie każdy wie, że nie można ich zostawiać w dowolnej stacji, a tylko w 4 z 50. Tak jest w regulaminie systemu rowerów miejskich BiKeR w Białymstoku, dotyczącym tegorocznej nowości, czyli jednośladów dla dzieci.
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
BiKeRy dla dzieci można zostawiać na stacjach: Rynek Kościuszki, Piłsudskiego / Sienkiewicza, Mickiewicza / Podleśna, Podleśna / Filharmonia.
Stacje położone są w pobliżu terenów zielonych
"Te zapisy regulaminowe wynikają przede wszystkim z konieczności zapewnienia bezpieczeństwa najmłodszym użytkownikom. Stacje te położone są w pobliżu terenów zielonych, gdzie można znaleźć miejsce do bezpiecznego korzystania z rowerków" - tłumaczy rzecznik firmy Nextbike Polska, operator systemu Biker Marek Pogorzelski.
Za odstawienie rowerka na niewłaściwej stacji – blokada konta
Rzecznik prezydenta Białegostoku Urszula Mirończuk potwierdza, że zapis o czterech stacjach jest w umowie miasta z operatorem, ale nie ma tam mowy o żadnych sankcjach.
Tymczasem z informacji umieszczonej przez operatora w internecie wynika, że "osoby, które oddają rowery dziecięce w którejkolwiek z innych stacji, mogą się liczyć z możliwością blokady konta". Jednak - jak zapewnia Marek Pogorzelski - w przypadku Białegostoku do takich sytuacji nie dochodziło, a osoby, które zostawiają Bikerki w niedozwolonych miejscach są o tym informowane i proszone o postępowanie zgodnie z regulaminem.
Białostoccy urzędnicy zapewniają, że przeanalizują sytuację i być może będzie większa liczba stacji, gdzie "legalnie" będzie można zostawić rowerki dziecięce.
50 stacji i 500 rowerów
Do dyspozycji mieszkańców Białegostoku, ale też dwóch sąsiednich gmin: Choroszczy i Juchnowca Kościelnego jest 50 stacji i pół tysiąca rowerów. Obecny sezon potrwa do końca listopada.
Od soboty (01.04) znów można korzystać z systemu rowerów miejskich BiKeR. Do dyspozycji mieszkańców Białegostoku, ale też dwóch sąsiednich gmin - Choroszczy i Juchnowca Kościelnego, będzie 50 stacji i ponad pół tysiąca rowerów, w tym tandemy i rowerki dla dzieci.
Mieszkańcy pobliskich gmin będą mogli korzystać z systemu rowerów miejskich BiKeR działającego w Białymstoku. Władze miasta podpisały we wtorek (07.03) porozumienie w tej sprawie z gminami Choroszcz i Juchnowiec Kościelny. Tegoroczna inauguracja systemu - 1 kwietnia.
Już ponad milion razy wypożyczono w Białymstoku miejskie rowery. Jubileuszowym użytkownikiem okazał się student Uniwersytetu Medycznego.
Osoby niewidome i niedowidzące będą mogły korzystać z miejskich tandemów w Białymstoku po uprzedniej rezerwacji.