Radio Białystok | Wiadomości | Publiczne picie alkoholu - głównym problemem na krajowej mapie zagrożeń bezpieczeństwa
Województwo podlaskie jest w czołówce potwierdzonych zgłoszeń na krajowej mapie zagrożeń bezpieczeństwa. To internetowa platforma, która przy udziale mieszkańców pozwala policjantom typować najbardziej niebezpieczne miejsca.
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Policjanci i strażnicy graniczni rozmawiali o krajowej mapie m.in. z samorządowcami, uczniami klas mundurowych, mieszkańcami w Białymstoku podczas debaty o bezpieczeństwie. Uczniowie dopiero podczas spotkania dowiedzieli się o takiej możliwości kontaktu z funkcjonariuszami.
Komendant wojewódzki policji w Białymstoku nadinsp. Daniel Kołnierowicz mówi, że dzięki zgłoszeniom od mieszkańców, policjanci wiedzą, w które miejsca należy wysłać patrol. Do najczęściej zgłaszanych typów zagrożeń są: spożywanie alkoholu, przekraczanie prędkości czy nieprawidłowe oznakowanie dróg. Ponad połowa zgłoszeń okazuje się prawdziwa.
Link do krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa jest na stronie każdej jednostki policji. Każdego dnia mieszkańcy województwa podlaskiego zgłaszają około 80 miejsc, gdzie według nich jest niebezpiecznie. Policjanci przypominają, że w razie pilnej potrzeby należy dzwonić pod numery alarmowe 997 lub 112.
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to pilotażowy program MSWiA, który ma wskazać najbardziej niebezpieczne miejsca.
Pilotaż krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa sprawdza się - uważa wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński.