Wpływ otyłości w dzieciństwie na zdrowie w dorosłym życiu

11 lutego 2019

prof. Dariusz Lebensztejn i dr n. med. Irena Białokoz-Kalinowska, fot. Joanna Szubzda
prof. Dariusz Lebensztejn i dr n. med. Irena Białokoz-Kalinowska, fot. Joanna Szubzda



0:00
0:00
Wpływ otyłości w dzieciństwie na zdrowie w dorosłym życiu | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Zwiększenie aktywności fizycznej, odpowiednia ilość snu i ograniczenie czasu spędzanego przed urządzeniami elektronicznymi to podstawowe elementy nowej Piramidy Zdrowego Żywienia i Stylu Życia Dzieci i Młodzieży.

Oprócz zdrowego odżywiania mają one przyczynić się do ograniczenia nadwagi i otyłości wśród dzieci i młodzieży. Jakie są najnowsze dane dotyczące zdrowotnych zachowań młodzieży szkolnej i jaki jest wpływ otyłości w dzieciństwie na przyszłe życie człowieka dorosłego?



Goście Włodzimierza Filipowicza:

- dr n. med. Irena Białokoz-Kalinowska - alergolog i pediatra

- prof. Dariusz Lebensztejn - kierownik Kliniki Pediatrii, Gastroenterologii, Hepatologii, Żywienia i Alergologii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku




Przeczytaj, zanim skomentujesz

Ponury rekord – 2879 nowo wykrytych zakażeń HIV w Polsce w 2023 roku


W ubiegłym roku odnotowaliśmy w Polsce ponury rekord - 2879 nowo wykrytych zakażeń HIV. Przed przypadającym 1 grudnia Światowym Dniu AIDS porozmawiamy o profilaktyce.



Listopad, Światowy Miesiąc Świadomości Raka Płuca


Statystyki są alarmujące. Każdego roku w Polsce jest coraz więcej chorych na raka płuca. Tę chorobę diagnozuje się u około 23 tysięcy osób rocznie, tyle samo osób w ciągu roku umiera z tego powodu.



Badania białostoczan w ramach programu Białystok Plus


Lada dzień rozpoczną się ponowne badania białostoczan w ramach programu Białystok Plus.



Profilaktyka i wczesne wykrycie raka prostaty i jąder


Listopad na całym świecie uznawany jest za miesiąc świadomości raka prostaty i jąder. W programie mówimy o profilaktyce tych chorób i ich wczesnym wykryciu.



Jak przygotować siebie i bliskich do procesu leczenia?


W programie radzimy, jak przygotować siebie i bliskich do procesu leczenia, szczególnie chirurgicznego i onkologicznego. Mówimy też, dlaczego tak ważne jest dbanie o siebie na każdym etapie życia.



Cukrzyca - jak z nią walczyć


W programie radzimy, jak nie zachorować na cukrzycę. A jeśli już chorujemy, to jak z nią walczyć. Mówimy też o trwającym od kilku lat projekcie badawczym "Zatrzymaj cukrzycę! Polski Rejestr Diabetologiczny PolReD".



Jak leczyć ból?


W programie mówimy o różnych sposobach leczenia bólu. To w związku z przypadającym w czwartek, 17 października Światowym Dniem Walki z Bólem obchodzony w celu poprawy jakości życia osób walczących z bólem.



Każda osoba może potrzebować wsparcia w trudnych chwilach - taką pomoc oferują Centra Zdrowia Psychicznego


W czwartek (10.10) przypada Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Jego celem jest promocja zdrowia psychicznego oraz zwrócenie uwagi na problemy natury psychicznej, z którymi zmaga się coraz więcej osób.



Rak piersi


Najczęściej rozpoznawanym na świecie nowotworem jest rak piersi - odpowiada za 12 proc. wszystkich zachorowań na raka. Szacuje się, że jedna na osiem pań zachoruje w pewnym momencie swojego życia na raka piersi. Może to być każda z nas - nasza mama, siostra koleżanka, znajoma. Rzadko, ale rak piersi może też dopaść mężczyznę.




 
 

Prowadzący:

Renata Reda



źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok