Radio Białystok | Magazyny | Podróże po kulturze | Muzeum Wojska w Białymstoku planuje przyszłe ekspozycje
Warto pamiętać, że sale muzealne są otwarte dla zwiedzających - przypomina dyrektor Muzeum Wojska w Białymstoku Robert Sadowski.
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Od soboty (17.10) Białystok jest w czerwonej strefie. Warto pamiętać, że to obostrzenie nie zamyka placówek kultury w regionie, ciągle można wybrać się do kina, teatru czy galerii i muzeum. Na wystawy może wejść jednorazowo tylko kilka osób i to w reżimie sanitarnym. W podobny sposób Muzeum Wojska w Białymstoku planuje też przyszłe ekspozycje, także tę planowaną na 11 listopada. Część wydarzeń edukacyjnych odbywa się na Stadionie Miejskim lub prezentowane są w internecie.
W tej chwili w zabytkowym budynku, w którym mieści się Muzeum Wojska, trwa remont, który nie ogranicza odwiedzin zwiedzających. Za kilka tygodni wejście do muzeum od ulicy Kilińskiego wyglądać będzie zupełnie inaczej – przypomina dyrektor Muzeum Wojska Robert Sadowski.
Oprócz planów na stacjonarne wystawy placówka przygotowuje propozycje dla internautów, zwłaszcza że zbiory prezentowane podczas wirtualnych spacerów w ciągu kilku miesięcy uzyskały milion odsłon na specjalnych muzealnych kanałach youtubowych i facebookowych.
21 listopada w Heliosie w Alfie w Białymstoku o 18:30 odbędzie się pokaz filmu "Simona Kossak" z udziałem twórców. Swój udział potwierdzili, m.in. Sandra Drzymalska - odtwórczyni tytułowej roli i Adrian Panek - reżyser filmu.
O nowy obraz wzbogaciła się kolekcja Muzeum Okręgowego w Suwałkach. Do zbiorów dołączył obraz pochodzącego z Suwalszczyzny Mariana Murawskiego.
Jak nastolatkowie wkraczają w wiek męski? Kto im w tym towarzyszy? I dokąd może zaprowadzić droga do dorosłości? Odpowiedź w spektaklu "Tschick" w białostockim Teatrze Dramatycznym, nad którym pracują aktorzy wraz z reżyserem.
W Galerii Arsenał Elektrownia pachnie starym drewnem, bo najnowsza ekspozycja litewskiego artysty Augustasa Serapinasa nawiązuje do drewnianej historii Białegostoku. I do tego jak uznawać własne ludowe dziedzictwo, nie redukując go do stereotypu wiejskiej przeszłości.
Jakie znaczenie ma słowo magia? Na przykład magia Podlasia - to mistyczny świat, lokalne niematerialne dziedzictwo, czy przestrzeń pogańskich spirytystycznych działań i okultyzmu? Takie pytania stawia Michał Chomiuk w swojej książce "Z puszczy i bagien...".
Widzowie żywo reagowali na to co działo się na scenie - był śmiech, było wzruszenie w finałowej scenie i były głośne odpowiedzi na zadawane przez aktorów pytania. Tak było podczas spektaklu "Marvin" w Białostockim Teatrze Lalek.
Przez ostatnie kilka miesięcy przechodziłem serialowy kryzys. Co rusz zmieniałem platformy streamingowe, by znaleźć coś, co totalnie mnie zafascynuje i zmusi do obejrzenia serialu w jeden dzień (bo takie maratony czasami mi się zdarzały). Dlatego z ulgą obejrzałem pierwszy odcinek serialu "Sprostowanie" (w oryginalne: "Disclaimer"), wiedząc od razu, że będzie...
"Tańczyć Konrada" tak Teatr Wierszalin nazywa pokazy teatralne, wystawy, koncerty, prelekcje i spotkania artystów z publicznością. Rok temu projekt prezentowano w Japonii - tym razem rusza do Wilna.
Tu przyjeżdżała cała śmietanka towarzyska ówczesnej XVIII-wiecznej Rzeczypospolitej. Król August III z małżonką, król August Poniatowski już po śmierci Jan Klemensa, bo wtedy chętniej odwiedzał swoją siostrę - Izabellę z Poniatowskich Branicką. Mowa o choroskiej siedzibie, czyli obecnym Muzeum Wnętrz Pałacowych wraz z budynkami.
Prowadzący:
Andrzej Bajguz