Radio Białystok | Magazyny | Podróże po kulturze | Reportażyści z całej Polski na warsztatach radiowych w Tykocinie
Czołowi radiowi reportażyści z całej Polski wzięli udział w kilkudniowych warsztatach w Tykocinie. Takie spotkania co roku organizuje Polskie Radio Białystok.
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Trzy dni z reportażem
Od poniedziałku do środy (29.05), w salach tykocińskiego alumnatu, prezentowane były najciekawsze reportaże znane z radiowych regionalnych anten. Towarzyszyła im dyskusja o warsztacie radiowym.
Reportaże w Polskim Radiu Białystok
Na warsztaty przyjechało kilkunastu dziennikarzy - m.in. z Łodzi, Kielc, Opola czy Katowic. Byli młodzi reportażyści oraz ci, którzy mają już na swoim koncie znaczące wyróżnienia.
Tradycja warsztatów organizowanych przez Polskie Radio Białystok jest bardzo długa - pierwsze spotkanie twórców reportaży zorganizowano w 1976 roku. Zawsze miejscem spotkań są najpiękniejsze miejscowości naszego regionu - była Białowieża, Wigry, Augustów, Supraśl. Tym razem po raz kolejny spotykaliśmy się w Tykocinie w zabytkowych murach alumnatu.
To opowieść o Lubie, która chce otrzymać tajemną wiedzę od Babki Nadzi i zostać wiedunnią - szeptuchą. Przeczytamy o tym w powieści podlaskiej pisarki, poetki, dziennikarki i tłumaczki Miry Łukszy pt. "Wiedunnia".
Banan przyklejony szarą taśmą do ściany wykonany przez włoskiego artystę Mauricio Cattelana został sprzedany za 6,2 mln dolarów. O co chodzi ze sztuką nowoczesną?
Tą osobista książką Katarzyna Roman-Rawska zabiera nas w podróż do swojej matczyzny - Gabowych Grądów na Suwalszczyźnie. "Zaśnięcie Anisy. Opowieść o polskich starowierach" to rzecz zarówno o jednej z najmniejszych, mało znanych i tajemniczych mniejszości religijnych w Polsce, a także o rodzinie autorki.
Detale architektoniczne, fragmenty dekoracji ściennych, rysunki kluczy oraz abstrakcyjne elementy - to wszystko znajdziemy na najnowszej ekspozycji w Galerii Sleńdzińskich.
"Klejnot Izabeli" to nowa wystawa w Muzeum Obojga Narodów w Bielsku Podlaskim. Opowiada o wpływach rodu Branickich na rozwój miasta i o roli, jaką Bielsk pełnił w XVIII wieku.
Gladiator - kto się nie wzruszył oglądając ten film w 2000 roku? Kto nie chłonął tej pięknie podanej historii o zemście, honorze, miłości i Rzymie?
Ukraińskie artystki - reżyserka Lesia Pasichnyk i scenografka Olena Bordiuk, dzięki wsparciu Fundacji Nie Teatru i programu Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego, przez dwa miesiące pracowały nad spektaklem, który jest zwieńczeniem ich rezydencji teatralnej w Nie Teatrze.
nowa dyrektor Białostockiego Ośrodka Kultury
Starannie wykonane kopie dzieł wielkich mistrzów, takich jak, m.in. "Bociany" Józefa Chełmońskiego czy "Astronom Kopernik, czyli rozmowa z Bogiem" Jana Matejki oglądać można w sali wystawowej Opery i Politechniki Białostockiej.
Prowadzący:
Andrzej Bajguz