Z Konradem Sikorą rozmawiamy o przyszłości Pracowni Filmu, Dźwięku i Fotografii w Michałowie

24.03.2019, 10:35, akt. 26.03.2019, 15:40

Tomasz Wiśniewski nie będzie kierownikiem Pracowni Filmu, Dźwięku i Fotografii w Michałowie. O co chodzi? Pytamy zastępcę burmistrza Michałowa Konrada Sikorę.


Konrad Sikora z Urzędu Miasta Michałowo - fot. PRB
Konrad Sikora z Urzędu Miasta Michałowo - fot. PRB


0:00
0:00
Z Konradem Sikorą rozmawia Dorota Sokołowska | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

"To mało elegancko, aby się z Wami nie pożegnać. Po 10 latach w Michałowie, odchodzę. Przez ten czas udało się zrealizować około 50 projektów i zrobić kilkaset filmów, z których kilkanaście obejrzało dziesiątki tysięcy widzów. Nie wiem, czy jest w Polsce takie miasteczko, które w stosunkowo krótkim czasie zostało sfilmowane z tak wielu perspektyw. I ten zapis filmowy zostanie na zawsze.

- napisał jakiś czas temu Tomasz Wiśniewski - były już kierownik Pracowni Filmu, Dźwięku i Fotografii w Michałowie na swojej stronie na facebooku.

Tomasz Wiśniewski jest założycielem Społecznego Muzeum Żydów Białegostoku, laureatem wielu nagród międzynarodowych festiwali filmowych. W grudniu 2018 roku został laureatem czwartej edycji konkursu Nagroda POLIN.

O co chodzi? Pytamy zastępcę burmistrza Michałowa Konrada Sikorę.

Tomasz Wiśniewski odmówił komentarza do tej sprawy. Podkreślił tylko, że podczas swojej pracy nakręcił ok. 250 filmów, wydał 10 wydawnictw płytowych i innych publikacji, a na ścianie Pracowni wisi informacja, że placówka powstawała w oparciu o zbiory przekazane przez niego osobiście na jej rzecz. Jest tam także ponad sto reportaży Polskiego Radia Białystok, mamy nadzieję, że miejsce ciągle będzie odwiedzane przez ludzi.


Przeczytaj, zanim skomentujesz

Już niedługo w kinach premiera filmu "Simona Kossak"


21 listopada w Heliosie w Alfie w Białymstoku o 18:30 odbędzie się pokaz filmu "Simona Kossak" z udziałem twórców. Swój udział potwierdzili, m.in. Sandra Drzymalska - odtwórczyni tytułowej roli i Adrian Panek - reżyser filmu.



W suwalskim Muzeum Okręgowym można oglądać obraz Mariana Murawskiego


O nowy obraz wzbogaciła się kolekcja Muzeum Okręgowego w Suwałkach. Do zbiorów dołączył obraz pochodzącego z Suwalszczyzny Mariana Murawskiego.



Spektakl o dorastaniu młodych mężczyzn w białostockim Teatrze Dramatycznym [zdjęcia]


Jak nastolatkowie wkraczają w wiek męski? Kto im w tym towarzyszy? I dokąd może zaprowadzić droga do dorosłości? Odpowiedź w spektaklu "Tschick" w białostockim Teatrze Dramatycznym, nad którym pracują aktorzy wraz z reżyserem.



Wystawa Augustasa Serapinasa w Galerii Arsenał Elektrownia


W Galerii Arsenał Elektrownia pachnie starym drewnem, bo najnowsza ekspozycja litewskiego artysty Augustasa Serapinasa nawiązuje do drewnianej historii Białegostoku. I do tego jak uznawać własne ludowe dziedzictwo, nie redukując go do stereotypu wiejskiej przeszłości.



Michał Chomiuk opowiada o swojej najnowszej książce "Z puszczy i bagien..."


Jakie znaczenie ma słowo magia? Na przykład magia Podlasia - to mistyczny świat, lokalne niematerialne dziedzictwo, czy przestrzeń pogańskich spirytystycznych działań i okultyzmu? Takie pytania stawia Michał Chomiuk w swojej książce "Z puszczy i bagien...".



Spektakl "Marvin" w Białostockim Teatrze Lalek


Widzowie żywo reagowali na to co działo się na scenie - był śmiech, było wzruszenie w finałowej scenie i były głośne odpowiedzi na zadawane przez aktorów pytania. Tak było podczas spektaklu "Marvin" w Białostockim Teatrze Lalek.



Dominik Sołowiej poleca serial "Sprostowanie"


Przez ostatnie kilka miesięcy przechodziłem serialowy kryzys. Co rusz zmieniałem platformy streamingowe, by znaleźć coś, co totalnie mnie zafascynuje i zmusi do obejrzenia serialu w jeden dzień (bo takie maratony czasami mi się zdarzały). Dlatego z ulgą obejrzałem pierwszy odcinek serialu "Sprostowanie" (w oryginalne: "Disclaimer"), wiedząc od razu, że będzie...



Spektakl "Tańczyć Konrada" Teatru Wierszalin będzie można obejrzeć w Wilnie


"Tańczyć Konrada" tak Teatr Wierszalin nazywa pokazy teatralne, wystawy, koncerty, prelekcje i spotkania artystów z publicznością. Rok temu projekt prezentowano w Japonii - tym razem rusza do Wilna.



Trwa remont Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy


Tu przyjeżdżała cała śmietanka towarzyska ówczesnej XVIII-wiecznej Rzeczypospolitej. Król August III z małżonką, król August Poniatowski już po śmierci Jan Klemensa, bo wtedy chętniej odwiedzał swoją siostrę - Izabellę z Poniatowskich Branicką. Mowa o choroskiej siedzibie, czyli obecnym Muzeum Wnętrz Pałacowych wraz z budynkami.




 
 

Prowadzący:

Andrzej Bajguz
Olga Gordiejew
Dorota Sokołowska



źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok