Wyjątkowo wcześnie w tym roku, bo w pierwszych dniach czerwca, rozpoczęły się zbiory truskawek do zakładów przetwórczych. Rolnicy z okolic Bielska Podlaskiego narzekają jednak na suszę. Jej skutkiem są małe owoce i słabe plony. Plantatorzy nie są też zadowoleni z pierwszych cen owoców w skupie.
Twórczość wieszcza ukraińskiego narodu Tarasa Szewczenki miała duży wpływ na rozwój ukraińskiej świadomości narodowej w różnych regionach. W drugiej połowie XIX i na początku XX wieku w Galicji (w granicach Austro - Węgier) tamtejsi Rusini stawali się Ukraińcami m. in. dzięki jego pracom literackim. Mówi o tym prof. Rostysław Radyszewśkyj z Uniwersytetu im. T. Szewczenki z Kijowa.
Zaprasza Eugeniusz Ryżyk.
Minęło 1000 dni od początku agresji rosyjskiej na Ukrainę.
„Harmoń” z Łosinki od 15 lat jest wizytówką gminy Narew. Zespół prowadzony przez Ukrainkę Marię Paszko ma w swoim repertuarze pieśni ukraińskie.
Z wizytą w województwie podlaskim przebywa kilkunastoosobowa grupa studentów z Ukrainy, którzy biorą udział w programie Study Tours to Poland
O postaci metropolity Dionizego (Waledyńskiego) w kontekście 100-lecia autokefalii Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego opowiada dr Vitali Michalczuk.
Wieś Stołbce w gm. Nurzec - Stacja ma nietypową kolonijną zabudowę na obszarze ok. 25 km kwadratowych.
W programie spotkanie z artystką ukraińską Oleną Sarzhenko oraz członkami zespołu „Werwoczki” z Orli.
Zespół „Teren” z Hoszczy w obwodzie rówieńskim Ukrainy po raz pierwszy wystąpił na Podlasiu wkrótce po swym powstaniu. W naszym regionie koncertował w ostatnich ponad dwudziestu latach kilkakrotnie
Rok temu, 3 listopada 2023 roku, zmarła śpiewaczka ludowa Maria Denisiuk z Kożyna. W programie – wspomnienie o śpiewaczce.
Prowadzący:
Ludmiła Łabowicz