Ukazała się debiutancka płyta zespołu „Dobryna”. Działający od pięciu lat w Białymstoku zespół wykonuje tradycyjne pieśni w tradycyjnej manierze – białego śpiewu. O historii zespołu i jego pierwszej płycie opowie Aleksandra Iwaniuk. W audycji dowiemy się także, jak radzono kiedyś sobie z mrozem i przygotowywano do zimowych chłodów. Ten temat „na czasie” przedstawi pan Mikołaj Jawdosiuk z Dobrowody. Spotkamy się także z burmistrzem Bielska Podlaskiego Jarosławem Borowskim, który opowie, jakie inwestycje będą realizowane w tym roku w mieście, a z sołtysem Repczyc Michałem Biszczukiem porozmawiamy o historii i dniu dzisiejszym wsi, która słynie z kąpieliska na zalewie.
Zaprasza Sławomir Sawczuk
Białystok i Łuck będą realizować wspólny projekt, który przyczyni się do lepszej ochrony środowiska
Minęło 1000 dni od początku agresji rosyjskiej na Ukrainę.
„Harmoń” z Łosinki od 15 lat jest wizytówką gminy Narew. Zespół prowadzony przez Ukrainkę Marię Paszko ma w swoim repertuarze pieśni ukraińskie.
Z wizytą w województwie podlaskim przebywa kilkunastoosobowa grupa studentów z Ukrainy, którzy biorą udział w programie Study Tours to Poland
O postaci metropolity Dionizego (Waledyńskiego) w kontekście 100-lecia autokefalii Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego opowiada dr Vitali Michalczuk.
Wieś Stołbce w gm. Nurzec - Stacja ma nietypową kolonijną zabudowę na obszarze ok. 25 km kwadratowych.
W programie spotkanie z artystką ukraińską Oleną Sarzhenko oraz członkami zespołu „Werwoczki” z Orli.
Zespół „Teren” z Hoszczy w obwodzie rówieńskim Ukrainy po raz pierwszy wystąpił na Podlasiu wkrótce po swym powstaniu. W naszym regionie koncertował w ostatnich ponad dwudziestu latach kilkakrotnie
Prowadzący:
Ludmiła Łabowicz