Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
"Tam, gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty". Z takiego założenia wychodzi Hubert Jankowski - autor bloga "Oczami niewidomego". Ten student filologii polskiej na Uniwersytecie w Białymstoku stracił wzrok w wyniku choroby.
W "Bez barier" on i jego mama Katarzyna opowiadają o tym, jak wygląda ich życie, z jakimi zmagają się problemami, ale też o licznych aktywnościach.
Świadczenie wspierające to pomoc dla pełnoletnich osób z niepełnosprawnościami, które mają trudności w samodzielnym funkcjonowaniu. W ramach ogólnopolskiej inicjatywy Dni Osób z Niepełnosprawnościami, Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina o zasadach przyznawania tego wsparcia.
To jedyny taki konkurs w Polsce, dlatego na finały do Biebrzańskiego Parku Narodowego przyjeżdżają uczestnicy nawet z tak odległych stron jak Gdynia, Toruń czy Kraków.
Po raz 23. ulicami Białegostoku przeszedł Marsz Godności Osób Niepełnosprawnych - ta inicjatywa ma integrować, ale też przypominać o problemach i potrzebach osób z niepełnosprawnościami.
Zespół Szkół Specjalnych w Grajewie jest drugim domem dla ponad 140 uczniów. Znajdują w nim opiekę od przedszkola, przez szkołę podstawową do średniej.
Choć w przestrzeni publicznej temat autyzmu pojawia się coraz częściej, wiele osób wciąż obawia się diagnozy.
3 miliony 200 tysięcy złotych z rządowego programu Opieka Wytchnieniowa trafi w 2025 r. do 42 samorządów w województwie podlaskim na wsparcie rodzin w opiece nad osobami z niepełnosprawnościami.
Za nami Światowe Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Turynie. Z Polski pojechało na nie 32 zawodników, którzy zmagali się w pięciu dyscyplinach: narciarstwie alpejskim, narciarstwie biegowym, biegach na rakietach śnieżnych, unihokeju i łyżwiarstwie szybkim.
Od kilku lat Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży włącza w swoje artystyczne działania osoby z niepełnosprawnością. I to nie tylko jako publiczność, ale coraz śmielej zaprasza takich - nawet nieprofesjonalnych - artystów, również na scenę.
Poprawa jakości życia i możliwości zatrudnienia mieszkańców Białegostoku i powiatu białostockiego, którzy są zagrożeni wykluczeniem z rynku pracy z powodu problemów zdrowotnych. To główne cele projektu "Rehabilitacja + aktywizacja = powrót do pracy". Szanse na udział w nim ma 720 osób. M.in. o tym projekcie dziś powiemy.
Prowadzący:
Anna Auron-Wasilewska