Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Za tydzień już kalendarzowa wiosna. Gdzieniegdzie w regionie już słychać było pierwsze burze prawie wiosenne. Obudził się Miś Grześ z naszego białostockiego ZOO, przylatują bociany, a niebawem zaczną budzić się takie małe skrzydlate istoty, które mają w niedzielę (14.03) swoje święto. Chodzi oczywiście o motyle, o których najwięcej wie Izabela Dziekańska z Uniwersytetu w Białymstoku, autorka książki "Motyle dzienne i nocne".
A czy są takie motyle, które zwiastują wiosnę? Już niebawem możemy zacząć się rozglądać uważniej, spacerując po Lesie Zwierzynieckim. Warto też co jakiś czas zajrzeć na profil "Łaskotani motyla skrzydłami" – wtedy z motylami będziemy na bieżąco.
Pierwsze egzemplarze "Śledzika w Białymstoku" już trafiły do słuchaczy Bajkowego Południka. Kto ma, ten otwiera książkę, by bawić się wspólnie z nami, kto nie ma, ten słucha i może zdobędzie książeczkę niebawem.
Autorką przewodnika po mieście dla młodych odkrywców jest Katarzyna Pierwienis, która podpowie, gdzie powinniście rozpocząć nasz pierwszy spacer po mieście.
Jakie zwierzę znajdziemy w herbie Branickich i na szczycie bramy wjazdowej do Pałacu? Pierwsze dwie poprawne odpowiedzi nagrodzimy przewodnikiem, które wydanie dofinansował Urząd Miasta w Białymstoku.
Na poprawne odpowiedzi czekamy pod adresem bajkowy@radio.bialystok.pl.
W bajkowych tropach zabierzemy was do krainy czarnego kota, bo właśnie 17 listopada ma swoje święto.
Listopad kojarzy się nie tylko z kolorami jesieni, ale też barwami biało-czerwonymi. Już w poniedziałek jedenasty listopada - czyli Narodowe Święto Niepodległości. W Bajkowych Tropach porozmawiamy o patriotyzmie, zajrzymy też do naszej naturalnej apteczki, a Adelka - nauczy się, że wszystko jest trudne, nim stanie się łatwe.
Dzień dobry! Tu bajkowe tropy. Mamy nadzieję, że wszyscy zdążyli już nacieszyć oczy podczas spacerów złotymi i pomarańczowymi liśćmi, bo dmuchające od kilku dni wietrzysko jakby się uparło, by większość z nich zrzucić z drzew pod nasze stopy… Zgodnie z nazwą miesiąca, który właśnie się rozpoczyna - listopad.
Liście zmieniły swój kolor. Ile odcieni brązu, żółtego, pomarańczowego potrafi wyczarować natura... Zatrzymajcie się pod jakimś liściastym drzewem, nawet jeśli już wszystkie liście z niego spadły tym lepiej.
Tegoroczny październik rozpieszcza nas pogodowo, ale i rozprasza, bo nie chce się siedzieć w przedszkolu, w szkole i w pracy. Każdy pretekst do wyjścia na boisko czy do parku łapiemy z radością.
Choć zazwyczaj kojarzy się nam z Wielkanocą, to swoje święto ma zawsze w drugi piątek października. Mowa o jajku.
Dzień dobry! Tu bajkowe tropy. Jest miło, gdy jesienne słońce przypomina o sobie! Ale nawet jeśli tego prawdziwego słońca mamy ciut mniej, albo częściej chowa się za chmurami, to przecież jesienią ślady jego obecności znajdziemy np. w złocistych albo tylko żółtych liściach…
Wyglądamy zza jesiennych chmur i razem ze słońcem próbujemy się przebić w poszukiwaniu dobrego nastroju.
Dzień dobry! Właśnie dziś, 22 września, zaczęła się jesień astronomiczna, a jutro pierwszy dzień tej kalendarzowej.
Prowadzący:
Olga Gordiejew