Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Trzy dęby posadzono w Augustowie z okazji 200-lecia Nadleśnictwa Augustów
Leśnicy, władze miasta i powiatu posadzili w poniedziałek (9.12) w Augustowie trzy dęby. To akcja z okazji 200-lecia Nadleśnictwa Augustów.
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Jedno drzewo pojawiło się przy I Liceum Ogólnokształcącym, drugie - na terenie Augustowskiego Centrum Edukacyjnego. Trzeci dąb o numerze 200 posadzono na Rynku Zygmunta Augusta.
Jak podkreśla nadleśniczy Nadleśnictwa Augustów Adam Sieńko, sadzenie tych drzew to ważny moment dla pracowników tej instytucji.
Pokazujemy, że Puszcza Augustowska została ukształtowana przez kilkadziesiąt pokoleń leśników. Doznała ona wielu cierpień z powodu zaborów, wojen światowych, ogromnej daniny, którą musiała zapłacić po II wojnie światowej. Dzisiaj szczycimy się puszczą, chcemy ją chronić i rocznica ta to wielkie podziękowanie dla wszystkich pokoleń leśników - zaznacza nadleśniczy Adam Sieńko.
Rolę leśników docenia też burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk.
Leśnicy uczynili w Augustowie wiele ważnego i dobrego. Trudno o Augustowie rozmawiać bez rozmawiania o lasach. Stanowią one 35 proc. terenu, nawet więcej niż jeziora. Znaczenie lasów jest dużo większe niż tylko gospodarcze. To także miejsce rekreacji i augustowian, i naszych turystów - mówi burmistrz Karolczuk.
We wtorek (10.12) z okazji jubileuszu w Augustowskim Centrum Edukacyjnym odbędzie się konferencja dotycząca historii, gospodarki leśnej i planów na kolejne lata Nadleśnictwa Augustów.
Po wielu tygodniach poszukiwania mały żubr urodzony w Zagrodzie Pokazowej w Kopnej Górze ma już swoje imię. Uczestnicy konkursu zorganizowanego przez Nadleśnictwo Supraśl zdecydowali, że będzie nazywał się Pokopek.
Sześć nowych rezerwatów, chroniących cenne obszary bagienne, powołała w środę (4.12) Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Białymstoku. Jeden z nich, Rezerwat Doliny Rospudy, powstał tam, gdzie przed laty ekolodzy protestowali przeciwko budowie obwodnicy Augustowa.
Odkąd kilka lat temu pierwsze osobniki trafiły do puszczy augustowskiej, stado ciągle się powiększa, dlatego jesienią opiekunowie zwierząt gromadzą dla nich zapasy na zimę.
Blisko 7 ton żołędzi zebrali uczestnicy siódmej edycji konkursu "Leśne zwierzaki lubią żołędziowe przysmaki". Niektórzy zebrali nawet kilkaset kilogramów tego pokarmu dla zwierząt.